Sales Manager | Director vanzari
SC Weasel Art SRL
Bucuresti
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare
  • Minim 3 ani experienta in vanzari
  • Cunoasterea tehnicilor de vanzari si negocieri
  • Cunoștințe operare PC (MS Office, Windows,)
  • Abilități foarte bune de comunicare si relaționare
  • Abilități de negociere și persuasiune
  • Rezolvarea creativă a potentialelor probleme ce pot apărea
  • Gândire strategica pe termen scurt si lung
  • Abilități avansate de organizare și management al timpului
  • Flexibil si preocupat sa se adapteze schimbarii. Tinde spre continua perfectionare.
  • Capabilitatea de a identifica problemele urgente si propunerea de solutii alternative
  • Capabil sa contribuie la luarea deciziilor si sa preia initiativa
  • Capabil sa transpuna teoria in practica
  • Permis de conducere categoria B
  • Descrierea jobului

  • Coordonarea si dezvoltarea echipei de vanzari
  • Dezvoltarea portofoliului de parteneri
  • Realizarea bugetului dar si atribuirea lui in functie de potentialul (obiectiv) al fiecarui coleg subordonat
  • Monitorizeaza evolutia portofoliului si ofera directive clare in privinta dezvoltarii acestuia
  • Supervizarea activitatii colegilor din subordine pe zona de raportare, motivare, training
  • Stabilirea unor obiective de performanta pentru fiecare membru al echipei
  • Cooordoneaza, evalueaza, motiveaza colegii din echipa cu scopul atingerii obiectivelor de vanzari
  • Ofera feedback, training si coaching persoanelor coordonate pentru dezvoltarea permanenta a acestora
  • Stabileste obiective Smart, planifica pasii necesari atingerii acestora si raporteaza in permanenta conducerii stadiul realizarilor
  • Monitorizeaza in permanenta piata si competitia pentru a se asigura ca oferta este adaptata ei
  • Se implica in negocierea si semnarea contractelor cu comerciantii importanti
  • Pregateste si sustine prezentari privind stadiul realizarilor echipei coordonate catre managementului companiei
  • Asigura comunicarea cu partenerii, colegii, superiorii, autoritatile, pe domeniile de care raspunde
  • Implementerea de tactici si strategii de vanzari
  • Crearea si mentinerea unei relatii profesionale cu partenerii importanti
  • Raportați această lucrare