Reprezentant vanzari
SC FREE STAR SRL
Piatra Neamt
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • excelente abilitati de comunicare si relationare,
  • foarte buna organizare, prezenta agreabila,
  • experienta in vanzari materiale de finisaje pentru constructii, precum si specializarea in domeniul constructiilor constituie avantaj;
  • disponibilitate de deplasare in tara;
  • dorinta de autoperfectionare,
  • operativitate in realizarea atributiilor specifice,
  • fidelitate fata de societate,
  • abilitati de negociere;
  • posesor permis de conducere cat.B; fara antecedente penale / rutiere;
  • cunostinte operare PC.
  • Descrierea jobului

  • efectuarea de studii de piata privind potentialii clienti si concurenta;
  • dezvoltarea si ulterior mentinerea portofoliului de clienti;
  • este responsabil de informarea continua a clientilor privind produsele si ofertele societatii;
  • planificarea activitatii de vanzare;
  • asigurarea suportului tehnic si oferirea de solutii competente;
  • cunoasterea produselor vandute si a caracteristicilor tehnice ale acestora;
  • promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
  • mentinerea relatiilor profesionale cu clientii;
  • atingerea targetelor lunare si anuale.
  • Raportați această lucrare