ECONOMIST SEF
AX PERPETUUM
Cluj‑Napoca
‎în urmă cu 13 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Ne dorim sa cunoastem persoane :

  • Organizate, structurate, cu bune abilitati de comunicare;
  • Responsabile, meticuloase, cu gandire logica si atente la detalii;
  • Cu experienta in departamentul financiar-contabil de minim 5 ani;
  • Care detin cunostinte foarte bune de operare in pachetul Microsoft Office, in special Excel;
  • Membru CECCAR, certificat ca expert contabil sau contabil autorizat reprezinta avantaj;
  • Cu disponibilitate la program prelungit;
  • Cu studii superioare economice..
  • Descrierea jobului

    Te vei ocupa de activitati precum :

  • organizarea, coordonarea si controlul activitatilor financiar-contabile, potrivit conditiilor legale;
  • gestionarea resursele financiare necesare atingerii obiectivelor firmei;
  • elaborarea si implementarea politicilor si strategiilor financiar-contabile ale firmei;
  • intocmirea si verificarea balantei, bilantului anual, inventarului societatii;
  • analiza lunara a necesarului de lichiditati si dispunerea de masuri in vederea accelerarii vitezei de rotatie a activelor circulante;
  • mentinerea permanenta a capacitatii de plata a societatii si indeplinirea la termen a obligatiilor fata de oricare dintre creditorii societatii;
  • organizarea, conducerea si controlul inventarierii generale anuale a patrimoniului;
  • intocmirea situatiilor financiare, conform legislatiei in vigoare;
  • mentinerea legaturii cu autoritatile statului;
  • Noi oferim :

  • salariul atractiv;
  • bonuri de masa;
  • decontare abonament CTP-Cluj;
  • posibilitatea de dezvoltare si instruire constanta.
  • Vei gasi la noi persoane cu experienta, care te vor ajuta sa te dezvolți ca profesionist, prietenosi si deschisi, care impreuna cu tine gasesc solutiile cele mai bune pentru a rezolva provocarile.

    Te asteptam in echipa !

    Raportați această lucrare