Manager Depozit E-commerce
SC Sensiblu SRL
Bucuresti
‎în urmă cu 2 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta 3-5 ani in management logistic, constituie avantaj domeniul eCommerce;
  • Cunostinte avansate de Microsoft Office (Excel, Word) si sisteme informatice folosite in eCom;
  • Limba engleza nivel avansat;
  • Bune abilitati de comunicare si coordonare echipa;
  • Disponibilitatea de a calatori (Ø 5%) in principal in cadrul tarii;
  • Studii superioare;
  • Permis conducere categoria B.
  • Descrierea jobului

  • Stabileste planuri de actiune si obiective pentru echipa pe care o coordoneaza in vederea atingerii rezultatelor dorite si a eficientei costurilor in aria sa de responsabilitate;
  • Conduce prin obiective si indicatori si stabileste actiuni corective si de imbunatatire a rezultatelor indicatorilor monitorizati;
  • Asigura imbunatatirea continua a proceselor si a procedurilor pentru a asigura dezvoltarea activitatii eCommerce;
  • Atinge obiectivele financiare definite prin buget;
  • Participa la definirea si urmarirea KPI-ilor eCommerce pentru depozit (nivelul stocurilor, comenzi, livrare si servicii pentru clientii finali, din punct de vedere al disponibilitatii produselor);
  • Propune actiuni de corectare a deviatiilor si / sau dezvoltarea serviciilor si eficientizarea targetelor;
  • Gestioneaza alocarea stocurilor in cadrul structurii eCommerce, in stransa colaborare cu departamentele Comercial, Replenishment si Logistic si implementeaza masuri pentru asigurarea disponibilitatii produselor;
  • Recruteaza, dezvolta si coordoneaza echipa eCommerce logistic;
  • Participa activ la construirea si organizarea facilitatilor si retelei logistice eCommerce;
  • Reprezinta eCommerce Logistic in toate proiectele eCommerce si este interfata in relatia cu departamentele Comercial, Replenishment, Customer Services, IT, Logistic.
  • Raportați această lucrare