Ofiter Operatiuni - perioada determinata
GARANTI BANK
Bucuresti
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Cel putin 2 ani experienta anterioara pe o pozitie similara;
  • Experienta in lucru cu operatiuni cu si fara numerar minim 2 ani;
  • Atentie la detalii, gandire analitica;
  • Rezistenta la stres;
  • Bune cunostinte dе operare pe calculator;
  • Limba engleza nivel mediu;
  • Atitudine pozitiva, integritate, seriozitate.
  • Descrierea jobului

  • Dеschidе conturi pentru clienti persoanе fizicе si juridicе,
  • Executa toatе operаtiunile lеgаte dе trаnsfеruri intеrne in valuta, depozite la tеrmеn si ovеrnight prеcum si schimburi valutare pe conturile clientilor persoane fizice si juridice, inclusiv obtinerea aprobarilor pentru rate / cursuri de schimb negociate;
  • Intocmeste contracte de credit / garantie, le transmite spre validare si gestioneaza semnarea acestora;
  • Gestioneaza si monitorizeaza instrumentele de plata prezentate ca si garantie la creditele acordate de agentie, inclusiv biletele la ordin in alb;
  • Pregateste documentatia necesara utilizarii creditelor si o trimite departamentelor relevante din Centrul Operational;
  • Monitorizeaza utilizarile si rambursarile din credit, efectueaza schimburile valutare aferente acestora si platile, dupa caz;
  • Monitorizeaza toate tranzactiile initiate de agentie catre alte departamente din Centrala in cursul unei zile pana la finalizarea lor;
  • Prezinta si promoveaza produsele si serviciile Bancii catre clienti, furnizand servicii bancare de calitate; este responsabil pentru atingerea obiectivelor de vânzări fixate;
  • Ofera suport operational pentru domeniile Corporate, IMM si Persoane Fizice, dupa caz;
  • Inlocuieste Operatorul Ghiseu ori de cate ori este necesar sau la solicitarea Directorului Agentiei; indeplineste atributiile acestuia si preia sarcinile si responsabilitatile specifice in perioadele in care acesta nu este disponibil sau la solicitarea Directorului Agentiei, in conformitate cu procedurile bancii.
  • Raportați această lucrare