Inginer instalații electrice, tehnician instalații electrice
ELSACO
Iasi
‎în urmă cu 12 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare (eventual studii medii) în domeniul electric / energetic / electromecanic / electrotehnică
  • Disponibilitate de deplasare
  • Abilități tehnice în lucrări de joasă / medie tensiune
  • Înclinație nativă către domeniul electric / electronic / IT
  • Disponibilitatea pentru învățarea de noi tehnologii, produse și soluții
  • Descrierea jobului

  • Efectuare de revizii tehnice, întreținere și reparații la mașini, utilaje electrice și instalații fotovoltaice
  • Efectuare de întreținere și reparații la instalații automatizate, citirea unei scheme de automatizare, automatizări PLC(principii), automatizări prin controlere, arhitectură buclelor de reglaj.
  • Executare de modificări și recondiționări tehnice la instalații electrice și fotovoltaice
  • Executare de măsurători electrice după instalări și / sau reparații la mașini și utilaje, cât și apreciere a stării lor tehnice
  • Depanarea instalațiilor electrice și de automatizare (tehnici, aparatură utilizată, diagniosticarea defecțiunilor).
  • Componente electrice active, passive, rolul lor în circuite.
  • Participa la realizarea programului de întreținere și reparații ale utilajului;
  • Raportați această lucrare