Consilier Receptie Service VW - CONSTANTA
DARIUS MOTORS SRL
Constanta
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Experienta : minim 1 an, orice experienta similara poate fi considerata avantaj

Studii de baza : medii / superioare tehnice constituie avantaj

Cunostinte : legislatie gestiune stocuri, cunostinte operare MS Office si / sau alte sisteme informatice specifice activitatii

Abilitati :

  • de comunicare;
  • de organizare;
  • de lucru cu documente / sisteme informatice;
  • disponibilitate de a lucra intr-un mediu dinamic.

  • Alte Cerinte : permis de conducere categoria B;
  • autoinstruire permanenta in activitatea pe care o presteaza;
  • persoana determinata, motivata, atenta la detalii;
  • abilitati de comunicare si relationare;
  • atitudine proclient;
  • Descrierea jobului

    Obiectivele postului : Consilierea clientilor in toate etapele procesului de service cu scopul obtinerii unor rezultate optime si a cresterii satisfactiei acestora formand baza unei legaturi pe termen lung cu marca si compania.

    Locatia : Bd. Aurel Vlaicu nr.186B, Constanța

    Principalele sarcini si responsabilitati :

  • identificarea nevoilor / dorintelor clientului si inregistrarea lor
  • receptionarea autovehiculului ce urmeaza a fi reparat; efectuarea constatarii primare; efectuarea probelor de drum;
  • consilierea si informarea clientilor cu privire la volumul, durata si costul lucrarilor efectuate in service si cu privire la decalarea termenelor de executie
  • oferirea de consultanta tehnica catre clienti, la cererea acestora
  • elaborarea comenzii de lucru pentru atelier si urmarirea acesteia si a termenului de executie
  • controlul calitatii operatiilor de service si pregatirea returnarii automobilului
  • consilierea activa referitoare la efectuarea unor lucrari ulterioare necesare
  • promovarea activa a serviciilor, pieselor de schimb si a accesoriilor diisponibile;
  • solutionarea orientata catre client a reclamatiilor si informarea superiorilor si a tututor persoanelor vizate de respectiva reclamatie
  • realizarea indicatorilor conveniti
  • Salarizare compensatii si beneficii : pachet salarial competitiv ce include bonusuri de performanta; oportunitati de dezvoltare personala si profesionala

    Raportați această lucrare