Inginer calitate - Buzau
APT RESOURCES & SERVICES SRL
Buzau
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Compania APT angajeaza un inginer calitate pentru una dintre cele mai cunoscute companii producatoare de sticla din Romania.

Vino in echipa daca ai :

  • Studii superioare in domeniul inginerie;
  • Experienta in departamentul de calitate- este un avantaj;
  • Cunostinte de metodologie Poka Yoke, Kaizen, FMEA, Lean, 8D;
  • Cunostinte medii de limba engleza.
  • Descrierea jobului

    Care vor fi responsabilitatile?

  • Monitorizarea stării de calitate a clienților;
  • Raportarea acțiunilor către client și participarea la întâlnirile cu clientul in fabrica sau la locația clientului;
  • Evaluează rapoartele de inspecție inițiale ale eșantionului și documentele PPAP;
  • Evaluarea internă a reperelor neconforme și monitorizarea lor utilizand Pareto;
  • Raspunde de verificarea periodica a starii tehnice a echipamentelor de protectie si de stingere a incendiilor la locul de munca, in conformitate cu normele specifice si raporteaza eventualele neconformitati persoanelor abilitate.
  • 02092020

    Raportați această lucrare