EXPEDITOR INTERNATIONAL
PROALF WORLDWIDE SRL
Bucuresti
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Cautam / angajam expeditori internationali cu vocatie, dornici ca activitatea lor sa conteze si sa creasca impreuna cu firma.

Posibilitati de dezvoltare cariera concordante cu potentialul real al candidatului!.

Descrierea jobului

Activitatile zilnice sunt :

  • contacteaza potentialii clienti de transport international si prezenta serviciile oferite de firma, preia comenzile cotand rapid si competitivi, negociaza tarifele de transport cu clientii;
  • identifica solutiile de transport (rute, mijloace de transport, planul de incarcare a marfurilor);
  • selecteaza furnizorii de transport si servicii conexe (depozitare, asigurare, formalitati vamale etc.);
  • colaboreaza strans cu ceilalti expeditori din filiala si organizatie in scopul cresterii volumelor derulate de firma si maximizarii randamentului operational;
  • urmareste modul de executare al transportului si al seviciilor conexe, verifica documentele de transport, urmareste comenzile executate pana la incasare;
  • tine legatura cu clientii si ii informeaza in legatura cu derularea transportului;
  • Salarizarea este flexibila si atractiva, raportata la performanta, posibilități mari de dezvoltare a carierei!.

    Raportați această lucrare