Inginer ofertare/decontare lucrări de construcții
Elitconstruct SRL
Vaslui
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare în domeniul construcțiilor;
  • Bune cunoștințe operare PC - MS Office;
  • Bune cunoștințe de utilizare InterSOFT / WINDEV;
  • Buna cunoaștere a legislației achizițiilor publice;
  • Abilitatea de a lucra pe mai multe proiecte simultan, planificare și bună organizare;
  • Experiență privind activitatea de decontare / ofertare;
  • Orientare către rezultat și încadrarea în termene;
  • Dinamism și intiativa, spirit de echipă;
  • Gândire analitică și atenție deosebită la detalii, rigurozitate.
  • Descrierea jobului

  • Monitorizează statusul licitațiilor publice în derulare (clarificări, contestații, suspendări, anulări, etc.);
  • Studiază documentațiile de atribuire și propune schimbări, dacă este cazul, din punct de vedere tehnic, adaptate specificului și dotării companiei;
  • Solicită clarificări autorității contractante;
  • Intocmește propunerea tehnică, propunerea financiară și documentația de calificare pentru achiziții publice și urmărește oferta până la momentul adjudecării sau respingerii;
  • Intocmește graficul de execuție a lucrărilor, graficul de plăți, dosarul ofertei conform cererii de ofertă (inclusiv fișe tehnice, declarații de conformitate, certificate de garanție, planul calității);
  • Intocmește notificări prealabile și contestații;
  • Ține legătura cu proiectantul lucrării, obține obiecțiuni scrise și / sau telefonice privind suplimentarea acestora, dacă este cazul, discută eventuale soluții tehnice;
  • Răspunde la solicitări de clarificări din partea comisiilor de evaluare;
  • Intocmește situațiile de lucrări în baza raportărilor primite din șantier;
  • Intocmește situațiile de plată și documentele necesare pentru decontarea lucrărilor în desfășurare;
  • Urmărește decontarea integrală a lucrărilor executate și raportate din șantier;
  • Intocmește note de comandă / renunțare / suplimentare și pregătește documentația necesară pentru recepția lucrărilor de construcții (cartea tehnică) în colaborare cu șeful punctului de lucru;
  • Verifică consumul tehnic pe lucrări.
  • Raportați această lucrare