Analist Credite Persoane Fizice (Remote)
LIBRA INTERNET BANK SA
Remote (de acasă)
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Studii superioare economice finalizate

Experienta minim 1 an in analiza credite sau experienta de minim 1 an in contabilitate financiara

Cunostintele financiar-bancare reprezinta un avantaj

Poti aplica din orice oras, este pozitie cu lucru de acasa!

Descrierea jobului

Analizeaza dosarele de credit transmise de sucursale conform procedurilor in vigoare

Studiaza componenta acestor dosare si verifica daca acestea contin toate documentele mentionate in normele interne ale bancii, in functie de categoria de credit solicitat

Solicita sucursalelor completarea documentelor cu informatii suplimentare atunci cand aceste informatii sunt necesare fundamentarii analizei clientilor

Analizeaza solicitarile sucursalelor in legatura cu modificarea conditiilor contractuale pentru creditele in derulare

Asigura suport personalului din sucursale, celor din vanzari si analistilor pentru activitatea de creditare profesii liberale si persoane fizice

Asigura respectarea confidentialitatii operatiunilor bancare, respectarea prevederilor Regulamentului de Ordine Interioara precum si a tuturor normelor BNR si a normelor interne referitoare la operatiunile de creditare

Raspunde de pastrarea documentelor privind activitatea departamentului conform normelor Libra Internet Bank

Raportați această lucrare