Administrator de Sistem
Media Sat
Bucuresti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Cunostinte avansate Linux;
  • Cunostinte Linux Shell scripting;
  • Cunostinte MySQL database scripting;
  • Persoana proactiva, responsabila si ordonata;
  • Rezistenta la stres si atenta la detalii;
  • Spirit de echipa;
  • Constituie avantaj cunostinte Kubernetes, AMPQ, Telefonie VoIP.
  • Descrierea jobului

  • Administrarea si monitorizarea serverelor Linux si a aplicatiilor Linux;
  • Configurarea retelelor, VPN, Firewall;
  • Mentenanta periodica a serverelor pe care sunt operate servicii live;
  • Configurarea clientilor si a conexiunilor cu operatorii in sistemele administrate;
  • Interventii si suport clienti in cazurile de functionare defectuoasa sau nefunctionare a serviciilor / aplicatiilor.
  • Beneficii :

  • Lucru intr-o echipa tanara si dinamica;
  • Posibilitate de dezvoltare profesionala;
  • Program flexibil.
  • Raportați această lucrare