Muncitori calificati si necalificati in constructii
SC COMCONSTRUCT SRL
Vaslui
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii medii sau profesionale;
  • Calificare în domeniul construcțiilor ( constituie avantaj, dar nu obligatoriu);
  • Experienţă într-un post similar constituie un avantaj;
  • Sa cunoasca si sa stapaneasca bine meseria - pentru cei calificati;
  • Excelente abilităţi de comunicare;
  • Aptitudini tehnice;
  • Capacitate de lucru in echipa;
  • Seriozitate si respect.
  • Descrierea jobului

    Muncitorii necalificati :

  • In constructia de cladiri executa sarcini de rutina legate de constructia cladirilor si lucrarile de demolare.
  • Activitatea de bază a muncitorilor necalificati constă în activităţi de pregătire a terenului / clădirilor pentru construcţii, demolarea clădirilor şi finisarea construcţiilor.
  • Muncitorii calificati :

  • Efectuează lucrări de construcții și montaj pe șantier, lucrări de finisare în diferite etape ale construcției, repară și renovează clădiri și facilităţi şi le întreţine.
  • Realizează elemente de construcții, clădiri și facilităţi, cum ar fi lucrări de cofrare, de armare, betonare și de zidărie.
  • Efectuează și lucrări specifice, cum ar fi vopsirea și lucrări de tinichigerie.
  • Participă la lucrările de finisaj prin care aplică tencuieli și chituri, pune lambriuri și pardoseli, realizează lucrări decorative și de tapetare.
  • Folosește instrumente universale și specifice pentru construcție, utilaje și echipamente pentru lucrări la înălțime.
  • Operează cu o varietate de materiale de construcţii, solvenţi şi substanţe chimice.
  • Folosește documentaţia tehnică referitoare la utilizare și specificaţii.
  • Respectă toate cerinţele privind sănătate și securitatea în muncă atunci când lucrează cu materiale, echipamente și instalații.
  • Urmărește și verifică calitatea activității îndeplinite și conformitatea cu cerințele proiectului
  • Raportați această lucrare