Manager Proiect
DAAS International Group
Bucuresti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice;
  • Experienta relevanta intr-o pozitie similara;
  • Abilitati excelente in organizarea, prioritizarea, coordonarea activitatilor si a relatiilor cu echipele si clientii;
  • Cunostinte solide de MS Office, MS Project ;
  • Disponibilitate pentru deplasari in tara;
  • Limba engleza avansat;
  • Capacitate de concentrare, gandire analitica;
  • Flexibilitate si atitudine pozitiva.

    Responsabilitati :

  • Elaborează planul proiectului;
  • Propune, împreună cu directorii de departament, echipa de proiect;
  • Pregătește împreună cu echipa de proiect resursele necesare;
  • Comunică membrilor echipei sarcinile atribuite acestora;
  • Realizează, împreună cu echipa desemnată de proiect, programul de execuție al proiectului luând în considerare etapele de execuție și resursele disponibile;
  • Realizează lista de riscuri împreună cu echipa de proiect și stabilește planul de răspuns la risc;
  • Realizează sesiuni de analiză internă cu echipa de proiect;
  • Asigură comunicarea cu părțile interesate în timpul proiectului;
  • Menține un contact permanent cu beneficiarul proiectului;
  • Coordonează executarea activităților necesare pentru atingerea obiectivelor proiectului;
  • Respectă normele de calitate, protecția mediului și siguranța muncii;
  • Stabilește întâlniri intra și inter-departamentale pentru a asigura calitatea proiectelor coordonate;
  • Coordonează echipa de proiect în desfășurarea activităților și gestionează orice conflicte între membrii echipei;
  • Pregătește fișierul proiectului care conține toate documentele generate în cadrul proiectului, din documentația tehnică, documentele livrate în cadrul proiectului, corespondența efectuată în timpul proiectului, înregistrările făcute în conformitate cu procedura de lucru.
  • Oferim

  • Lucrul intr-un mediu profesionist si posibilitati de dezvoltare, intr-o companie leader de piata, in ascensiune si apartinand unui grup international puternic;
  • Pachet salarial atractiv si sistem de bonusare a performantei;
  • Tichete de masa, tichete cadou;
  • Posibilitatea de a participa la cursuri de formare profesionala de specialitate

    Raportați această lucrare