Brewing Team Leader
MillerCoor's
Ploiesti, RO
‎‎în urmă cu 1 oră

Already an employee? You must apply through our internal portal :

Title : Brewing Team Leader

Date : Nov 22, 2019 Location :

  • job-location.job-location-inline display : inline;
  • Requisition ID : 8594

    SCOP :

    Coordoneaza eforturile si resursele echipei pentru obtinerea performantelor propuse la nivel de echipa, departament si fabrica.

    RESPONSABILITATI :

  • Organizeaza si coordoneaza echipa din departamentul de productie pe durata schimbului
  • Dezvolta membri echipei, le asigura training si le ofera modele de urmat
  • Monitorizeaza, evalueaza si contribuie la imbunatatirea performantelor ehipei
  • Se asigura de o colaborare buna intre departamentul Productie si celelalte departamente din fabrica
  • Asigura verificarea si calibrarea periodica a aparatelor de masura si control din departament
  • Raspunde de : obtinerea produsului intermediar in conditiile de calitate cerute; raportarea corecta si la timp a datelor;
  • implementarea, mentinerea si imbunatatirea sistemului de management; indicele fizico-chimic & microbiologic; eficienta calitatii;
  • pierderile de extract; consumurile de materiale auxiliare; balanta de CO2; consumul de energie si utilitati.

    CERINTE :

  • Studii superioare finalizate prin examen de licenta; preferabil inductria alimentara
  • Minim 3 ani in conducerea unei echipe
  • Cunostinte de fermentare, filtrare, fierbere, urmarire procese
  • Cunostinte de baza de automatizare
  • Cunostinte de limba engleza nivel avansat
  • Cunostinte in operare PC
  • Operare in sisteme de management al datelor
  • Inițiativă si orientarea spre rezultate.
  • At Molson Coors we seek diversity. Differing perspectives lead to challenging the expected, which keeps new ideas bubbling up.

    We’re an equal opportunity employer and invite applications from candidates from all backgrounds, race, color, religion, sex, sexual orientation, national origin, gender identity, age, disability, veteran status or any other characteristic.

    We take pride in celebrating our unique brew.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite