Specialist Logistica
SC Schindler Romania SRL
Bucuresti
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare în domeniul economic / inginerie;
  • Bune cunoștințe de MS Office (Word, Excel);
  • Cunoștințe de operare SAP;
  • Spirit de observație, flexibilitate, gândire comercială, dinamism, eficiență;
  • Capacitatea de a lucra sub presiune, de a respecta termenele și de a îndeplini sarcinile la timp;
  • Abilități de comunicare și negociere;
  • Bună cunoaștere a limbii engleze
  • Descrierea jobului

  • Preluarea solicitărilor de la clienții interni și verificarea corectitudinii cerințelor;
  • Identificarea și evaluarea potențialilor furnizori pentru nevoile locale;
  • Operarea în SAP a gestionării materialelor (cerere, comandă, primire)
  • Emiterea în SAP a diverselor rapoarte referitoare la status-ul achizițiilor, stocul materialelor, etc,
  • Realizarea achizițiilor de materiale : lansarea comenzilor către furnizori, confirmarea comenzilor, soluționarea neconformităților, recepționarea produselor;
  • Gestionarea tuturor solicitărilor legate de comenzi, asigurarea că toate comenzile sunt în limita bugetului aprobat și în limitele de timp agreate;
  • Comunicarea cu clienții și furnizorii;
  • Prospectarea pieței de profil și a condițiilor de achiziții / livrare în vederea optimizării continue a stocurilor;
  • Emiterea și revizuirea documentației de import / export, cum ar fi lista de ambalare, facturile comerciale etc;
  • Organizare activității de distribuție și arhivarea documentelor necesare trasabilității, conform procedurilor agreate;
  • Asigurarea respectării datelor limită și urmărirea plăților la timp către furnizori;
  • Verificarea derulării contractelor de achiziții, actualizarea și modificarea lor în concordanță cu legea, termenii contractuali și interesele companiei.
  • Raportați această lucrare