HR Business Partner
GEDEON RICHTER ROMANIA SA
Tirgu‑Mures
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Ce asteptari avem de la tine :

  • Capacitate de a creste credibilitatea colegilor din business ca fiind partenerul lor pe policiti de HR
  • Contributie prin impartasirea de bune practici de HR acumulate din experiente profesionale anterioare
  • Capacitate de a dezvolta si gestiona proiecte de HR
  • Spirit strategic, persoana agila si dinamica (dar care sa ramana calma J)
  • Capacitate de organizare si prioritizare a taskurilor
  • Atitudine pozitiva si amabilitate
  • Studii superioare finalizate, preferabil in domeniul psihologie / resurse umane
  • Experienta intr-un post similar dе minim 2 ani
  • Experienta in recrutarea si selectia dе personal
  • Experienta in administrare dosarelor de personal
  • Cunostinte avansate operare PC : Word, Excel, Outlook
  • Bune cunostinte de operare Revisal
  • Constituie avantaj :

  • Cunoasterea limbii engleze (conversational)
  • Participarea si aportul adus in proiecte HR
  • Descrierea jobului

  • Derularea tuturor activitatilor de resurse umane care deriva din aria de business alocata prin :
  • gestioneaza procedura de recrutare si selectie a personalului conform ariei alocate de catre superiorul direct
  • iniţierea şi urmărirea demersurilor privind integrarea noilor angajaţi începând de la pregătirea documentelor şi efectuarea demersurilor din faza de pre-angajare (solicitare examen medical, planificare SSM / SU / PM)
  • primirea evaluărilor în perioada de probă a noilor angajaţi
  • identificarea nevoilor de training si dezvoltare de competente profesionale ale angajatilor
  • aplicarea de strategii de retentie de personal si exit interviews, acolo unde este cazul
  • Oferirea de consultanta pe subiecte de HR catre clientul intern si extern (top si middle management, angajati, colaboratori, furnizori de servicii)
  • Construirea si implementarea procedurilor si politicilor HR la nivel de companie
  • Derularea activitatilor administrative si ocazional gestionarea dosarelor de personal si transmiterea informatiilor spre ITM (operare Reges)
  • Gestionarea proiectelor de HR derulate la nivel de organizatie
  • Raportați această lucrare