Consilier Vanzari in Showroom de mobila
FURNITURE TOTAL SOLUTION S.R.L.
Romania
22 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Cautam persoane dinamice, entuziaste, pasionate de activitatea de vanzari si deschise spre lucrul cu oamenii.

Studii : superioare

Experienta : minim 1 an in domeniul vanzarilor

Cunostinte limba engleza nivel mediu

Competente bune in utilizarea calculatorului

Abilitati de organizare si planificare - persoana organizata, capabila sa gestioneze un volum mare de clienti

Abilitati de comunicare si relationare

Atitudine pozitiva, entuziasm, orientare spre client si spre rezultat

Descrierea jobului

  • Cunoaste caracteristicilor principale ale produselor comercializate, a conditiilor de acceptare si lansare a comenzilor, a conditiilor de plata si livrare;
  • Consilierea clientilor : alaturi de designerul din Showroom participa activ la identificarea nevoilor clientilor si a solutiilor optime din punct de vedere tehnic si estetic in vederea configurarii mobilierului, accesoriilor si electrocasnicelor;
  • Participa la crearea unei imagini favorabile a companiei pe piata;
  • Efectueaza toate operatiunile legate de activitatea de vanzare : ofertare, contractare, negociere, urmarirea derularii comenzii;
  • Intocmire documente : Fisa de comanda conform cerintelor clientului, Facturi, Bon fiscal, Chitanta, comanda pentru productie;
  • Inregistreaza orice alte solicitari venite din partea clientilor : retururi, service, reclamatii;
  • Raportari : Evidenta clientilor consiliati, Situatia comenzilor, Evidenta reclamatiilor;
  • Pastrarea spatiului de lucru curat si ordonat;
  • Respectarea procedurilor, normelor si reglementarilor interne;
  • Se ofera pachet salarial motivant.

    Puteti transmite CV-urile si la adresa de mail

    Relatii la tel. 0721 218 388

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite