Referent Marketing
Fly Point Ro Srl
Bucuresti, Romania
9 zile în urmă
source : BizooJobs

Descrierea postului

  • Promovarea imaginii companiei in mediul online;
  • Redactarea si postarea online a materialelor publicitare;
  • Implementeaza si sustine strategia de marketing online a firmei prin intermediul paginii web;
  • Intretinerea si actualizarea informatiilor pe site-ul companiei si pe retelele de socializare;
  • Imbunatateste imaginea, utilitatea si continutul paginii web, promoveaza cunoasterea firmei si creste rata de trafic a paginii web;
  • Analiza ofertelor si identificarea celor mai avantajoase forme de promovare;
  • Conceperea si proiectarea materialelor publicitare;
  • Redactare de newslettere, concept bannere web;
  • Realizarea si urmarirea campaniilor publicitare.
  • Cerinte

  • Experienta de minim 1 an in Marketing;
  • Experienta in utilizarea si comunicarea social media;
  • Capacitate de analiza, sinteza si redactare concisa si corecta a informatiilor;
  • Capacitatea de prioritizare a sarcinilor si respectarea termenelor limita;
  • Creativitate, atentie la detalii, persoana organizata;
  • Cunostinte in domeniul sportiv;
  • Cunostinte solide de limba engleza scris si vorbit;
  • Cunostinte avansate Photoshop, Web design;
  • Bun cunoscator al mediului online.
  • Oferta (bonusuri, beneficii)

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite