Inginer proiectant cofraje
Doka Romania Tehnica Cofrajelor S.R.L.
Floresti
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Dacă

te caracterizează seriozitatea, organizarea și orientarea către soluții

  • ai experienta demonstrata in proiectarea cofrajelor
  • ești în căutarea unui job stabil

    ți-ar plăcea să lucrezi în domeniul serviciilor în construcții

    ți-ar plăcea să lucrezi într-o companie multinațională

    te invităm să citești în continuare, deoarece suntem în căutarea unui Inginer proiectant pentru filiala din Cluj a Doka Romania (Cluj-Napoca Com Floresti, Sat Floresti DN1, KM 489 - Schnell Heavy Logistics Hala C5-C6).

    Pentru a obține cele mai bune rezultate în această poziție, ar trebui să deții următoarele abilități :

    Aptitudini profesionale

  • 3-5 ani de experiență într-un rol similar
  • 1-3 ani de experiență în proiectarea cofrajelor
  • Cunoștințe avansate de utilizare a pachetului Windows, MS Office, Internet
  • Cunoștințe avansate de AutoCAD;
  • Cunoștințe solide de statică și rezistența materialelor
  • Cunoașterea limbii engleze nivel mediu / avansatConstituie avantaj
  • Experienta in utilizarea unor programe calcul static - RSTAB, SAP, ETABS, ROBOT
  • Experienta de lucru in proiectare in domeniul constructiilor si derulare proiecte din santier
  • Experienta de lucru in domeniul cofrajelor
  • Cunostinte (avansate) de AutoCAD 3D
  • Aptitudini personale

  • Abilități de comunicare clară și eficientă
  • Gândire analitică, inovativa
  • Responsabilitate, seriozitate, organizare
  • Ambiție, dinamicitate, flexibilitate
  • Capacitate de efort susținut
  • Capacitatea de a lucra în echipă
  • Disponibilitate pentru deplasări în țară sau în străinătate
  • Orientare către soluții
  • Atenție la detalii
  • Capacitatea de a respecta termene limită
  • Capacitatea de lua decizii
  • Motivație, curiozitate, proactivitate
  • Descrierea jobului

    Principalele responsabilități :

  • reprezintă Doka în proiecte naţionale de mare complexitate;
  • realizeaza proiectele speciale in colaborare cu Departamentul Tehnic din sediul central;
  • in caz de nevoie, colaboreaza cu Departamentul de Statica din sediul central;
  • este persoana de contact pentru tehnicieni in legatura cu intrebarile privind calculele statice;
  • colaboreaza cu Departamentul Vanzari in vederea identificarii si stabilirii temei de proiectare in conformitate cu necesitatile clientului;
  • stabileste de comun acord in colaborare cu clientul si Departamentul Vanzari nivelul de detaliere a ofertei;
  • se ocupă activ de realizarea ofertelor de preţuri informative generale şi specifice conform proiectelor beneficiarilor, în concordanţă cu normele româneşti şi internaţionale din domeniu;
  • consiliază clienţii din punct de vedere tehnic pentru adoptarea soluţiilor cele mai potrivite;
  • contribuie la instruirea tehnică a colegilor din activităţile de vanzari / operatiuni, in limita timpului disponibil si cu sprijinul cadrelor specializate;
  • ca urmare a solicitarilor scrise ale Departamentului de Vanzari realizează pregătirea de specificaţii tehnice, adaptarea lor la stocurile existente şi soluţionarea din punct de vedere tehnic la schimbarea materialelor conform stocurilor;
  • soluţiile tehnice proiectate vor include obligatoriu echipamentele şi componentele necesare siguranţei şi sănătăţii muncii;
  • efectueaza vizite in santiere si identifica, comunica si implementeaza posibilitatile de optimizare;
  • poate indeplini functia de Key User pentru domeniile allocate din aria de activitate;
  • poate indeplini functia de Verificator Proiecte in cadrul Dep. Tehnic Doka Romania, in baza principiului "celor 4 ochi";
  • asigură predarea proiectelor corect (tehnic) şi la timp in acord cu necesarul de resurse impus si convenit de realizarea acestora;
  • oferă suport și consultanță, la solicitarea managerului general.
  • Ce oferim noi

  • Oportunitatea de lucra într-o companie multinațională, aflată în continuă dezvoltare
  • O cultură organizațională bazată pe înțelegerea și dezvoltarea continuă a angajaților
  • Salariu atractiv acordat în funcție de experiență și competențe
  • Abonament servicii medicale Clinica Medicover
  • Card Dejun UP
  • Bonus anual in funcție de performanțe
  • Raportați această lucrare