REPREZENTANT VANZARI (VAN SALES REPRESENTATIVE) - IASI
SC INTERBRANDS M&D S.R.L.
Iasi
acum 43 minute
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Bune abilitati de comunicare si putere de convingere;
  • Usurinta in initierea si dezvoltarea relatiilor interpersonale;
  • Orientarea spre client, dar si spre consumator;
  • Foarte buna orientare spre rezultate;
  • Spirit de organizare si capacitatea de automotivare;
  • Disponibilitate pentru un post cu activitate 100% de teren, dinamica;
  • Reprezinta avantaj experienta profesionala;
  • Minim studii medii (diploma de bacalaureat);
  • Permis de conducere categoria B, minim 1 an vechime.
  • Descrierea jobului

    Obiectivul postului :

    Van Sales Representative actioneaza in sensul dezvoltarii afacerii companiei cu produsele Philip Morris prin realizarea in aria repartizată a volumelor de vanzări şi a obiectivelor de acoperire clienţi, distribuţie produse, asezarea produselor la raft şi incasarea contravalorii facturilor.

    Procesul de vanzare se realizeaza cu livrarea marfii pe loc.

    Responsabilitati principale :

  • Construieşte şi menţine baza de clienţi in secţiunea pe care o administrează;
  • Vizitează zilnic numărul de clienţi necesar pentru a atinge standardele impuse de companie, in conformitate cu planul rutei;
  • Vinde produsele conform obiectivelor de volum / an / lună / zi;
  • Construieste si mentine imaginea si modul in care sunt prezenate produsele in punctul de vanzare al clientului : asigura prezenta si vizibilitatea produselor conform standardelor transmise de Producator si promotiilor in vigoare;
  • Asigura livrarea prompta a produselor catre clienti si este responsabil de integritatea stocului de marfa din autoturism;
  • Se asigură de recuperareain intregime a contravalorii facturilor la toţi clienţii din aria sa de acoperire.
  • Raportați această lucrare