Electromecanic
ACS INDUSTRIES EUROPE SRL
Turda
‎în urmă cu 5 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii de specialitate (in domeniul electric, mecanic,electrotehnica, electromecanica, desen tehnic, hydraulic si pneumatic)
  • Experienta de minim 3 ani in domeniul intretinerii utilajelor si echipamentelor ;
  • Capacitate de munca in echipa
  • Descrierea jobului

  • Montaj, intretinere si punere in functiune echipamente si instalatii utilaje
  • Testarea noilor echipamente, instalatii si utilaje
  • Mentenanta corectiva si preventiva a echipamentelor si utilajelor din punct de vedere electromecanic si software;
  • Stabilirea necesarului de piese de schimb;
  • Optimizarea performantelor utilajelor si instalatiilor;
  • Gestionarea defectiunilor;
  • Preluarea si implementarea noilor linii de productie.
  • Efectueazã lucrãri de întreţinere, reparaţii şi înlocuire la instalaţii de complexitate medie din firmã conform procedurilor specifice de lucru şi în condiţii de siguranţã;
  • Rãspunde cu promptitudine la orice sesizare în cazul unei defecţiuni electrice sau mecanice pentru remediere imediatã.
  • Raportați această lucrare