Inginer constructor si Inginer tehnic
CONSUMCOOP GALATI
Galati
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Inginer constructor :

  • persoana serioasa, responsabila, cu spirit de observatie, capacitati de comunicare si atitudine pozitiva
  • studii superioare;
  • carnet conducere categoria B
  • cazier curat
  • Inginer tehnic :

  • Specializare : studii superioare în domeniul construcțiilor ;
  • Cunoștiințe de operare PC (MS, Office, CAD, etc);
  • Bune abilități de comunicare, organizare;
  • Spirit de lucru in echipă.
  • Experiență anterioară în ofertare-devizare / SEAP;
  • Descrierea jobului

  • Supervizeaza si gestioneaza activitatea de pe santier
  • Urmareste stadiul lucrarilor din punct de vedere cantitativ si calitativ si tine evidenta lucrarilor executate
  • Efectueaza situatiile de lucrari cu privire la consumurile efective de materiale
  • Pregateste documentatia de ofertare / decontare
  • Raspunde de echipa de muncitori din subordine de pe santier
  • Indeplineste intocmai atributiile si prevederile sarcinilor de serviciu stabilite in fisa de post

  • deschide fisa analiza oferta; realizeaza analiza cererii de oferta conform proiect (sau documentatie pentru executie) ;
  • verifica documentatia daca este sau nu completa (piese scrise, piese desenate);
  • analiza si verificarea din punct de vedere tehnic a proiectului(privind tehnologia de executie, folosirea materialelor noi performante si uzuale, etc.)
  • face propuneri de schimbare, daca e cazul, a solutiilor tehnice adaptabile specificului si dotarii firmei;
  • emite cereri de oferte catre furnizorii de materiale, utilaje, aparate, semifabricate pentru ceea ce este nou fata de alte proiecte;
  • emite cereri de oferte catre posibilii subantreprenori de specialitate privind executia unor lucrari de specialitate ;
  • intocmire comparativa intre ofertele primite - pe specialitati;
  • verificare a cantitatilor date de proiectant;
  • legatura cu proiectantul lucrarii - obtine obiectiuni scrise si / sau telefonice privind suplimentarea acestora, daca e cazul, discutarea eventualelor solutii tehnice;
  • intocmeste normele locale si / sau face analiza de pret pe activitati (materiale, manopera, utilaj, transport) si / sau incadrarea acestora in norme de deviz;
  • intocmeste Lista cantitatilor de lucrari centralizator pe investitie / obiecte / specialitati ;
  • intocmeste calculul cost de santier ;
  • intocmeste graficul de executie a lucrarilor ;
  • intocmeste graficul de plati;
  • intocmeste dosarul ofertei conform cererii de oferta( inclusiv fise tehnice, declaratii de conformitate si certificate de garantie, planul calitatii,etc.);
  • obtine informatii relevante pentru a se emite oferta, pentru situatii de cereri de oferta incomplete ;
  • participa la licitatie pentru discutii tehnice si / sau financiare privind adjudecarea ofetei de executie a lucrarii , cu proiectantul general si / sau beneficiar, dupa caz.
  • Raportați această lucrare