AREA SALES MANAGER – zona TRANSILVANIA(CJ,MS,AB,SB,BV,CV,HR)
SC FINAL DISTRIBUTION SRL
Romania
23 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Studii superioare - studiile in domeniul comercial / tehnic constituie un avantaj.

Experienţă de minim 3 ani în domeniul vanzarilor - domeniul constructiilor constituie un avantaj.

  • Cunostinte despre piata materialelor de constructii;
  • Abilitati de comunicare si negociere;
  • Disponibilitate de a călători;
  • Permis de conducere categoria B (fără incidente).

    Descrierea jobului

  • coordoneaza activitatea de vanzari in zona de activitate in conformitate cu politica de vanzare a firmei;
  • mentine si dezvolta relatii parteneriale cu constructorii, arhitectii si distribuitorii de materiale de constructii din zona alocata;
  • efectueaza vizite periodice la clientii strategici ai companie;
  • ofera consultanta tehnica si comerciala clientilor companiei;
  • urmareste derularea contractelor-comenzi, livrari, plati;
  • propune planuri de actiune in vederea cresterii vanzarilor si a obtinerii de profit in zona alocata;
  • urmareste permanent activitatea concurentei in zona acoperita;
  • realizeaza si transmite periodic raportari privind activitatea si concurenta din zona de acoperire catre Directorul National de Vanzari.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite