Dispecer Centru Alarma si Video
BGS Divizia de Securitate
Bucuresti
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Minim studii medii;
  • Cunostinte bune operare PC suita Microsoft;
  • Persoana care da dovada de :
  • Bune abilitati de comunicare (usurinta, claritate, coerenta in exprimare);
  • Autonomie
  • Seriozitate, responsabilitate, initiativa, loialitate, spirit de echipa, orientare catre sarcini, rezistenta la stres si oboseala, incadrarea in termene si prioritizarea actiunilor;
  • Atentie distributiva, capacitate de sinteza ridicata, viteza de reactie, promptitudine.
  • Reprezinta un avantaj calificarea in functia de Dispecer.

    Daca sunteti o persoana individualista, daca nu aveti rabdare si nu reusiti sa va focusati pe taskul pe care il aveti de indeplinit, inseamna ca acest job nu vi se potriveste.

    Descrierea jobului

  • Program de lucru in ture, de zi si de noapte;
  • Utilizeaza si monitorizeaza aparatura din dotare;
  • Mentine legatura telefonic cu personalul din teren si din baza, coordoneaza echipajele;
  • Sesizeaza seful de dispecerat si consemneaza diverse evenimente (defectiuni tehnice aparatura, calamitati, situatia echipajelor din teren etc.);
  • Informeaza beneficiarii cu privire la motivele declansarii sistemelor de alarma;
  • Verifica zilnic starea sistemelor de monitorizate si sesizeaza beneficiarul cu privire la orice disfunctionalitate;
  • Isi perfectioneaza activitatea si pregatirea profesionala prin participarea la diverse cursuri organizate in conditiile legii.
  • Postul de Dispecer Centru Alarma si Video reprezinta nucleul activitatii in firma BGS. Acest post este de o insemnatate deosebita deoarece reprezinta firma atat in relatia cu beneficiarii, cat si in relatii cu colegii din teren (echipajele de interventie).

    VA OFERIM :

  • Salariu atractiv cu plata la timp;
  • Bonuri de masa;
  • Contract de munca integral;
  • Sarbatori legale platite dublu;
  • Masaj la birou;
  • Calificarile necesare postului / traininguri.
  • Raportați această lucrare