Contabil / Economist contabil
bizoojobs
Ilfov, Romania
26 zile în urmă
source : BizooJobs

Descrierea postului

In calitate de Contabil / Economist contabil veti detine un portofoliu propriu de clienti pentru care veti asigura :

  • organizarea si tinerea contabilitatii societatii conform legislatiei in vigoare ;
  • verificarea si inregistrarea documentelor contabile in programele de evidenta contabila;
  • verificarea conturilor de clienti si furnizori si a platilor - punctaje;
  • efectuarea de operatiuni specifice inchiderilor contabile lunare;
  • pregatirea declaratiilor si raportarilor periodice, lunare, trimestriale, semestriale si anuale;
  • intocmirea bilanturilor;
  • acordarea de asistenta clientilor in probleme contabile diverse;
  • intocmirea de rapoarte si situatii specifice activitatii clientilor gestionati.
  • Cerinte

  • persoana serioasa si bine organizata;
  • spirit practic si de echipa;
  • disponibilitate program full-time;
  • absolvent de studii superioare de specialitate sau student an terminal;
  • 1-2 ani experienta;
  • cunoasterea limbii franceze si / sau a limbii engleze constituie un avantaj.
  • Persoanele care doresc sa candideze pentru acest post sunt invitate sa transmita un CV cat mai detaliat si o scrisoare de intentie.

    Oferta (bonusuri, beneficii)

    Se va detalia in cadrul interviului.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite