Economist
Euro Tyres Manufacturing SRL
Romania
32 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Canditatul ideal trebuie :

  • sa aiba studii economice finalizate ;
  • sa dea dovada de seriozitate, corectitudine, confidentialitate si spirit de echipa;
  • sa aiba cunostiinte contabile si de legislatie contabila si finaciara ;
  • experienta in calcul costuri de productie constituie un avantaj ;
  • cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj ;
  • Activitatea se va desfasura la punctul de lucru din Drobeta Turnu Severin

    Descrierea jobului

    Job Description- Economist Euro Tyres Manufacturing :

  • Inregistrare si verificare documente financiar contabile ;
  • Verificare, reglare si efectuare de componente ale soldurilor conturilor ;
  • Calcularea si contabilizarea reevaluarii lunare si a impozitului pt nerezidenti ;
  • Verificare jurnale si intocmire declaratii fiscale ;
  • Intocmirea confirmarilor de sold la incheierea exercitiului;
  • Arhivarea documentelor financiar contabile ;
  • Participarea la inventarierea anuala a societatii
  • Intocmirea anumitor raportări zilnice si lunare catre sefii ierarhici;
  • Indeplinirea sarcinilor de serviciu conform fisei postului si prevederilor legale
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite