Export Area Manager
TEHNO WORLD SRL
Romania
19 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • studii superioare (tehnice / economice).
  • cunoscator avansat limba rusa
  • cunoasterea pietei specifice, experienta in domeniul instalatiilor.
  • cunostiinte privind tehnici de negociere si de promovare.
  • persoana orientata spre rezultate.
  • excelente abilitati de comunicare.
  • capabil sa lucreze intr-un mediu dinamic si concurential.
  • capacitate de convingere / argumentare.
  • limbi straine : Rusa : nivel avansat cerinta obligatorie, Engleza, Franceza : nivel avansat reprezinta avantaj
  • cunostiinte operare PC.
  • permis de conducere cat. B, disponibilitate pentru deplasari in Ucraina, Rusia, Rep. Moldova si tarile Baltice.
  • Descrierea jobului

  • identificarea pietei : arie geografica si portofoliul de clienti din zona alocata.
  • in concordanta cu politica companiei, pregatirea si implementarea strategiei de vanzare in aria alocata.
  • promovare, vanzare si organizare de intalniri tehnice, expozitii cu scopul de a prezenta produse noi si de a intari imaginea companiei in piata.
  • informarea si gestionarea lucrarilor in curs si cele potentiale impreuna cu Managerulul de Vanzari ;
  • oferirea de suport tehnic in concordanta cu politica de promovare si vanzare a companiei.
  • intocmirea şi prezentarea de rapoarte privind activitatea de vanzare din aria de acoperire.
  • evaluarea şi prezentarea de propuneri pentru dezvoltarea afacerii in aria de acoperire.
  • monitorizarea pietei si concurentei.
  • Aplică