Manager de productie cu specializare tehnica
SC SYMMETRICA SRL
Romania
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice / electronica / automatizari / inginerie / etc
  • Experienta intr un proces de productie sau in activitati similare
  • Cunostinte tehnice teoretice si practice ,desen tehnic, programare, setari & programe IT / PC , management, etc.
  • Limba engleza nivel mediu
  • Capacitate si abilitati performante de a lucra simultan cu obiective multiple si diverse, de a aplica eficient functia de control al personalului din productie si al resurselor.
  • Reale abilitati de organizare , antrenare si motivare al personalului din subordine .
  • Determinare personala in a aplica o planificare eficienta si a asigura toate standardele si etaloanele companiei in procesul de productie si al produselor finite cu obtinerea unor rezultate constant pozitive .
  • Profil personal : Proactiv , receptiv , implicat , pozitiv , determinat pe rezultate
  • Disponibilitate de a lucra in 3 schimburi prin rotatie si de a asigura coordonarea integrala a unui schimb de lucru
  • Descrierea jobului

    Pozitiile vacante sunt pentru noua fabrica de productie SYMMTECH din localitatea Veresti,judetul Suceava .

    O fabrica noua , moderna cu cele mai noi ,moderne conditii , standarde si facilitati .

    Remuneratie atractiva , peste medie , negociata in functie de experienta individuala ,de nivelul de implicare si preluare a activitatilor zilnice .

    Facilitati de transport , naveta ,deconturi sau alte avantaje specifice . Dupa o perioada de integrare daca exista confirmare si rezultate pozitive va oferim si masina de serviciu .

    Responsabilitati :

  • Coordonarea si organizarea directa a unui schimb de lucru si a resurselor disponibile pentru a asigura calitativ si la timp criteriile si obiectivele companiei.
  • Planifica activitatea de productie in functie de planul de productie stabilit, pentru a asigura realizarea integrala a indicatorilor cantitativi si calitativi stabiliti.
  • Elaboreaza si aplica politicile firmei in ceea ce priveste productia.
  • Organizeaza si controleaza activitatile de mentinere si dezvoltare a capacitatilor de productie si coordoneaza folosirea corecta si eficienta a resurselor alocate.
  • Organizeaza si coordoneaza introducerea in fabricatie a produselor si raspunde de asigurarea parametrilor prevazuti in documentatie.
  • Coordoneaza si asigura desfasurarea ritmica a procesului de productie, urmarind realizarea productiei prin verificarea si continuitatea fiecarei masini si utilaj din productie .
  • Aproba si verifica instructiunile tehnologice pentru fiecare faza de productie, atat la implementarea cat si la modificarea lor, si asigura adaptarea corespunzatoare a tehnologiei la variatiile si specificul materiei prime utilizate.
  • Coordoneaza identificarea, introducerea si mentinerea sub control a proceselor incluse in sistemul calitatii.
  • Asigura resursele materiale si informationale necesare pentru implementarea politicii in domeniul calitatii.
  • Conduce si aplica procesul de asigurare a calitatii in activitatea de productie, conform procedurilor si standardelor existente.
  • Organizeaza si conduce sedintele pentru armonizarea obiectivelor pe termen scurt si sincronizarea activitatilor in vederea realizarii in conditii optime a obiectivelor de productie.
  • Coordoneaza realizarea si punerea in functiune la termen a noilor capacitati de productie.
  • Organizeaza si repartizeaza lucrarile pentru fiecare executant din subordine si supravegheaza executia ritmica a sarcinilor ce-i revin;
  • Instruieste muncitorii din formatia de lucru asupra modului de realizare a lucrarilor;
  • Asigura incadrarea in normele de consum de materii prime stabilite pe fiecare produs;
  • Pastreaza un exemplar al graficului de urmarire pe care il va completa zilnic inregistrand stadiul fabricatiei produsului;
  • Verifica functionarea corecta a masinilor unelte si ia masuri pentru mentinerea lor in stare buna;
  • Verifica executarea produselor conform desenelor de executie;
  • Intocmeste bonuri de consum materiale si normalizate pentru toate lucrarile;
  • Verifica si rezolva operativ sesizarile muncitorilor privind caracteristicile materialelor utilizate in fabricatie;
  • Arhiveaza documentatia de lucru a fiecarei lucrari incheiate;
  • Ia decizii de corectie sau opreste executarea operatiilor si a fabricatiei in cazul unor abateri grave de la normele de calitate;
  • Executa lunar, in prima zi lucratoare, instructajul periodic de protectia muncii, verifica semnarea fiselor individuale de protectia muncii de catre fiecare muncitor din formatia de lucru;
  • Opreste lucrul in caz de pericol pentru securitatea muncii si anunta seful ierarhic superior;
  • Ia masuri pentru pastrarea conditiilor igienico-sanitare ale muncii, sesizeaza cauzele ce duc la poluarea mediului in scopul prevenirii acestora, precum si pentru preantampinarea accidentelor si imbolnavirilor profesionale;
  • Ia masuri pentru asigurarea dispozitivelor de securitate a muncii si a echipamentelor de protectie prevazute in normele specifice fiecarui loc de munca si pentru afisarea instructiunilor si planselor privind securitatea muncii, la toate locurile de munca;
  • Asigura rezolvarea urgentelor aparute in timpul sau dupa terminarea programului de lucru;
  • Raspunde de asigurarea si pastrarea confidentialitatii, conform cerintelor, a documentelor si datelor cu care lucreaza;
  • Raspunde de utilizarea si gestionarea corespunzatoare a echipamentelor, materialelor si obiectivelor de inventar incredintate;
  • Raspunde de realizarea corecta si in timp a lucrarilor si sarcinilor primite;
  • Monitorizarea nivelului Waste&Scrap (rebuturi);
  • Monitorizarea nivelului de Work In Progress si stabilirea unor masuri de imbunatatire ;
  • Realizeaza impreuna cu planificatorul de productie programul saptamanal, organizand resuresele pe schimburi egale
  • Participa direct la operativele zilnice (sedinte de informare)
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite