Inginer proiectant junior
eXcent Romania
Romania
7 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Candidatul ideal pentru noi este cel ce impartaseste valorile companiei noastre. Suntem o echipa tanara, dinamica, in cautare continua de noi provocari.

Daca te regasesti in aceasta descriere si, in plus :

  • esti absolvent al unei Facultati de Inginerie (preferabil : Inginerie mecanica, Ingineria si Managementul Sistemelor tehnologice, Autovehicule Rutiere etc),
  • ai cunostinte de desen tehnic si un soft de proiectare (Catia V5, Autocad, Solidworks),
  • vorbesti limba engleza sau franceza
  • ATUNCI te asteptam cu drag in familia eXcent!

    EXPERIENTA NU ESTE NECESARA!

    Descrierea jobului

    Sarcini si responsabilitati :

  • asigura analiza propunerii tehnice a lucrarilor si a caietelor de sarcini
  • proiecteaza piese mecanice utilizand softuri precum Catia V5 sau CREO
  • raporteaza cu privire la avansarea lucrarilor : ce ramane de facut in raport cu obiectivele
  • realizeaza controlul (3D si 2D)
  • Cerinte :

  • studii de inginerie finalizate sau in curs de finalizare
  • cunostinte de baza de desen tehnic si un soft de proiectare
  • persoana dinamica, riguroasa, cu bune capacitati de comunicare
  • folosirea curenta a limbii engleze ; cunoasterea limbii franceze constituie avantaj
  • Beneficii :

  • un job dinamic si diversificat
  • contract pe perioada nedeterminata
  • salariu motivant
  • programe de formare de 6 saptamani (Mecanica generala, desen tehnic, soft de proiectare etc)
  • tichete de masa
  • diverse prime (Paste, Craciun, recomandari)
  • asigurare medicala
  • SI CEL MAI IMPORTANT : O ECHIPA FRUMOASA DORNICA SA TE CUNOASCA!
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite