Administrator sistem
OMEGA TRUST SRL
Romania
28 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • minim 1-3 ani experienta in domeniu;
  • absolvent al unei facultati cu profil tehnic - preferabil Automatica, Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei
  • cunostinte de instalare, configurare si troubleshooting sisteme de operare Windows;
  • cunostiinte de instalare, configurare si troubleshooting pentru suita MS Office;
  • cunostinte de configurare email (POP3, IMAP, EXCHANGE);
  • cunostinte Hardware pentru computere;
  • cunostinte despre servicii si troubleshooting retea si protocoale;
  • experienta in : solutii backup, active directory, instalare echipamente active cu management, echipamente wireless, configurare VPN-uri;
  • abilitati organizatorice si respectarea termenelor limita;
  • o buna capacitate de comunicare si relationare;
  • Engleza nivel avansat
  • Vor fi considerate avantaje :

  • Experienta in elaborarea ghidurilor si procedurilor operationale IT (ex. Continuitatea afacerii, Plan de recuperare in caz de dezastru, Proceduri de recuperare si back-
  • up, proceduri de management al utilizatorilor, etc.)

  • Experienta in analiza functionala si de business pentru proiectarea si implementarea aplicatiilor IT
  • Experienta legata de piata de capital, platforme de tranzactionare, cunostinte legate de instrumente financiare etc.
  • Descrierea jobului

  • Verifica functionarea in parametri normali a sistemelor IT;
  • Asigura managementul incidentelor, troubleshooting;
  • Intelege si urmareste politicile si procedurile IT;
  • se documenteaza asupra proceselor operationale;
  • efectueaza mentenanta sistemelor de calcul bazate pe sisteme de operare din familia Windows si a aplicatiilor care pot rula peste acesta si rezolvarea eficienta a situatiilor software si hardware;
  • documentarea si mentinerea controlului asupra schimbarilor in arhitectura, incluzand LAN, WAN, servers
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite