Specialist marketing
TIP TOP FOOD INDUSTRY
Romania
12 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare în marketing / economie / comunicare / relaţii internaționale, etc..
  • Experiență minimă în marketing
  • Foarte bune abilități de comunicare în mediul de business;
  • Rezolvarea de probleme şi luare de decizii;
  • Managementul resurselor : capacitatea de planificare, organizare, monitorizare a resurselor, în vederea atingerii obiectivelor setate;
  • Creativitate : capacitatea de a veni cu idei originale sau inovative şi de a construi pe baza acestora în scopul dezvoltării).
  • Descrierea jobului

  • Pe baza planului intocmit de Directorul de Vanzari care vizeaza zonele prioritare, obiectivele specifice si oportunitatile, stabileste impreuna cu seful ierarhic planul de merchandising.
  • Pe baza planului stabilit isi planifica strategia de vizitare, orarul saptamanii si materialele promotionale si de promovare necesare.
  • Efectueaza vizite in magazine, asigura vizibilitate optima a materialelor promotionale si de promovare.
  • Urmareste prin toate actiunile crearea celei mai bune imagini pentru firma si pentru produsele comercializate de aceasta.
  • Supravegheaza atent toate actiunile concurentei in vederea identificarii celor mai bune strategii de contracarare a actiunilor acesteia legate de merchandising.
  • Elaboreaza rapoarte despre preturile produselor concurente, despre noile produse aparute, noile moduri de prezentare si ambalare pentru produsele concurentei deja existente pe piata.
  • Analizeaza oportunitatile spatiului concurential, identifica si propune actiuni de merchandising specifice, idei noi si sugestii pentru diferite forme de prezentare a produselor in vederea contracararii concurentilor.
  • Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonatii acestuia in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite