Sef linie electronice (SMT)
PREH ROMANIA
Romania
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Candidatul ideal deține studii medii (Liceul / Școală profesională, Postliceală) sau superioare de profil tehnic (preferabil), cunoștințe de limba Engleză sau Germană;
  • experiență de minim 1 an în aria SMT; capacitate de a lucra în echipă, capacitate de analiză, capacitate de decizie, aptitudine pentru planificare şi organizare, capacitate de motivare, orientare spre obiective şi client.

    Prezintă disponibilitate pentru program de lucru în 3 schimburi.

    Descrierea jobului

  • Gestionează resursele din aria SMT (oameni, maşini, materiale, timp);
  • Identifica defectiunile aparute si ia masuri pentru remedierea lor;
  • Opereaza si efectuaza reglaje / optimizari ale setarilor in conformitate cu indicatiile inginerului de proces;
  • Defineste si implementeaza actiuni corective pentru a elimina rebuturile generate de fiecare echipament care face parte din linia de asamblare de tip SMT;
  • Coordonează şcolarizarea operatorilor pe liniile de producţie;
  • Este direct răspunzător pentru realizarea obiectivelor zilnice de producţie şi calitate;
  • Utilizează eficient competenţele personalului şi se ocupă de repartizarea acestuia la posturile de lucru.
  • Răspunde de identificarea problemelor care apar în cadrul echipei sale, înainte ca acestea să devină conflicte şi să le soluţioneze.
  • Se asigură că personalul din subordine corespunde cerinţelor postului, şi acesta poate să-şi îndeplinească sarcinile de serviciu.
  • Participă la evaluarea personalului din subordine.

    Oferim, pe lângă salariu :

  • contract de muncă pe durată nedeterminată,
  • transport gratuit,
  • tichete de masă,
  • subvenţie pentru masă la cantina proprie,
  • diverse bonusuri.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite