Responsabil Financiar
Nexus Electronics SRL
Romania
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

De ce sa lucrati la Nexus Electronics?

Nexus Electronics dezvolta solutii software performante, care reusesc sa imbunatateasca semnificativ modul de lucru in companiile in care sunt implementate.

Pentru a ne desfasura activitatea cat mai eficient, am organizat o echipa competitiva si dinamica, care va va ajuta sa va evoluati profesional si sa va descoperiti talentele sau abilitatile ascunse.

In plus, incercam sa cream o atmosfera cat mai antrenanta si distractiva si cautam sa integram oamenii cei mai potriviti culturii noastre organizationale.

Credem atat in dezvoltarea echipei, cat si cea individuala si gasim cea mai potrivita formula de work-life balance.

Responsabilitati :

  • Colaboreaza cu colegii din departamentul Contabilitate pentru tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;
  • Verifica contractele sosite de la departamentul de Vanzari;
  • Verifica incasarile, provenienta si distribuirea acestora ;
  • Realizeaza inregistrarea rezilierilor de contract;
  • Realizeaza raportul de creante saptamanal;
  • Intocmeste facturile catre clienti in conformitate cu prevederile legale;
  • Realizeaza recuperarea debitelor de la clientii cu contract;
  • Asigura mentenanta bazei de date cu facturile clientilor;
  • Realizeaza inventarul la sfarsit de an.
  • Cerinte :

  • studii economice finalizate;
  • experienta in domeniul recuperarii creantelor constituie avantaj;
  • cunostinte operare CIEL;
  • cunostinte excelente operare computer (in special Excel);
  • dorinta de a evolua, incredere in sine si pasiune pentru ceea ce face;
  • foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
  • atentie distributiva si atentie la detalii.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite