Specialist Real Estate
ENEL
Romania
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Candidatul ideal va demonstra urmatoarele :

Experiență de cel puţin 2 ani in Real Estate

Cunoştinţe de baza despre activitatea de Real Estate in urmatoarele domenii : legislatie imobiliara, cadastru, evaluari imobiliare, contabilitate

Abilitati personale :

  • lucru în echipă;
  • abilitati de rezolvare a problemelor in intrevale limitate de timp;
  • abilitati de prioritizare a sarcinilor si gestionare a timpului;
  • disponibilitate pentru deplasari în interiorul tarii.
  • Competente lingvistice :

  • Limba engleză - nivel avansat. Limba italiana se considera un plus.
  • Nivel de studii necesar :

  • Studii superioare (Economic, Inginerie, Juridic).
  • Descrierea jobului

    Activitatea specialistului Real Estate va cuprinde urmatoarele :

    Colaboreaza in vederea asigurarii schimbului de informatii intre departamentul Patrimoniu, Real Estate si alte departamente de servicii suport din grupul Enel de companii in ceea ce priveste :

  • intretinerea bazelor de date active imobiliare si activitati conexe : inventariere, culegere de informatii, aducere la zi in urma intrarilor si iesirilor de active imobiliare, etc;
  • administrarea documentelor de proprietate : acte de proprietate si dosare imobiliare, privind accesarea, arhivarea, regularizarea, reconstituirea lor, etc;
  • desfasurarea operatiunilor strategice legate de vanzari, achizitii, optimizari ale activelor imobiliare, etc;
  • asigurarea informarii periodice in ceea ce priveste legislatia in vigoare aplicabila domeniului Real Estate;
  • intreprinderea masurilor necesare respectarii si aplicarii legislatiei in vigoare;
  • reprezentarea în faţa institutiilor statului in scopul obtinerii documentelor necesare, platii taxelor si impozitelor, etc;
  • Colaboreaza cu institutiile statului si autoritatile publice in vederea asigurarii indeplinitii celor de mai sus.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite