DIRECTOR COMERCIAL
Emon Electric
Campina ,Romania
1 zi în urmă
source : wowjob

RESPONSABILITATI :

  • 1. Asigura legatura cu furnizorii de echipamente, aparataj si materiale pentru aprovizionarea in concordanta cu cerintele organizatiei;
  • 2. Intocmeste / verifica negociaza contractele de livrari de materiale si echipamente;
  • 3. Convine si detaliaza cu clientii in cazul vinzarilor directe sau cu compartimentul de productie Emon in cadrul contractelor de CM caracteristicile specificate pentru produsele aprovizionate;
  • 4. Stabileste cu furnizorii datele principale tehnice si comerciale si termenii pentru incheierea contractelor (termene de livrare, calitatea, garantiile, modalitatile de plata, etc);
  • 5. Negocieaza cu furnizorii preturile de achizitie si cantitatile pe etape de proiect si trimestre pentru produsele aprovizionate;
  • 6. Efectueaza, impreuna cu compartimentul RCMS si laboratorul PRAM , dupa caz, audituri externe la furnizori.Intocmeste lista de furnizori acceptati si agreati impreuna cu RCMS si o supune avizarii catre Directorul General;
  • 7. Urmareste ca produsele aprovizionate sa ajunga la depozit in conditiile comandate - contractante;
  • 8. Coordoneaza activitatea de fundamentare a necesarului de aprovizionare, de organizare a activitatii de depozitare, manipulare si expeditie a produselor aprovizionate, precum si de pregatirea lucrarilor;
  • 9. Intocmeste, deruleaza si analizeaza concursuri de oferte pentru achizitia de bunuri;
  • 10. Prezinta Directorului General lunar analize referitoare la contractele incheiate sau a comenzilor principale, derularea lor si propuneri pentru imbunatatirea activitatii;
  • 11. Raspunde de activitatea de prospectare a pietei;
  • 12. Asigura interfata intre furnizori si organizatie;
  • 13. Urmareste corelarea termenelor de achizitionare a materialelor cu cele de lansare in fabricatie sau montaj;
  • 14. Exercita controlul direct al activitatii personalului in subordine, solicitand informari si analize periodice asupra activitatii desfasurate.

    CANDIDATUL IDEAL :

  • experienta in domeniu minim 5 ani;
  • studii superioare tehnice;
  • limba engleza avansat scris si vorbit;
  • experienta de lucru PC;
  • experienta de lucru SAP este apreciata;
  • abilitati foarte bune de conducere si de comunicare in echipa si organizationala;
  • disponibilitate de deplasari minim 1 pe saptamana.
  • OFERTA

  • Pachet Salarial de incadrare motivant;
  • Diurna de deplasare;
  • Decontare integrala cheltuieli de transport ;
  • Scolarizare interna si strainatate;
  • Auto la dispozitie pentru deplasari;
  • Lucru in echipa competenta cu ridicarea nivelului profesional la proiecte mari internationale;
  • Pachet de beneficii conform contractului colectiv .

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite