Manager tehnic - Ramnicu Valcea
Sapte Spice
Romania
30 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate (automatica, electronica sau electrotehnica, mecanica);
  • Experienta de lucru cu linii si echipamente industriale automatizate (PLC);
  • Experienta manageriala minimum 2 ani;
  • Cunostinte privind activitatea de planificare si urmarire a bugetelor;
  • Cunostinte temeinice in domeniul : mecano energetic (retele electrice, retele de incalzire termo, apa rece, apa calda, centrala termica, statie de compresoare, instalatie de gaze naturale);
  • de mentenanta, ventilatie climatizare, instalatii ISCIR ( RSVTI);
  • Competente in mentenanta instalatiilor / utilajelor electrice- pneumatice-mecanice cu automatizare de tip PLC,invertoare, senzoristica;
  • Reprezinta avantaj : cunoasterea programelor SAP, QlikView;
  • Capacitate de analiza, de planificare, organizare si administrare a activitatii proprii si a echipei, de a lua decizii rapide si eficiente;
  • Limba engleza nivel avansat;
  • Rezistenta la lucru sub presiune si in ritm intensiv;
  • Permis categoria B;
  • Descrierea jobului

  • Elaborarea, implementarea si monitorizarea programelor de mentenanta preventiva;
  • Identificarea de solutii pentru eficientizarea costurilor cu utilitatile si piesele de schimb;
  • Elaborarea planurilor de revizie si interventie in cazul avariilor pe fluxul de fabricatie;
  • Identificarea punctelor critice in vederea reducerii incidentelor cu efect in scaderea calitatii produselor;
  • Elaborarea planurilor de instruire a operatorilor si personalului de intretinere;
  • Elaborarea de proiecte de imbunatatire a randamentului echipei de mentenanta;
  • Identificarea de solutii de crestere a parametrilor de eficienta a utilajelor.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite