Consilier Piese Schimb si Accesorii -  BRASOV, BUCURESTI
Radacini Grup
Timisoara, Romania
24 zile în urmă

Angajator : RADACINI - BRASOV, BUCURESTI

Departament : SERVICE

Descrierea postului (extrase) :

  • Colaboreaza cu personalul tehnic in vederea identificarii si stabilirii necesarului de piese schimb pentru reparatii sau pentru comercializarea acestora catre clienti diversi;
  • Intocmeste si transmite oferte de piese schimb si accesorii auto pentru solicitarile clientilor si receptiei de service;
  • Intocmeste, supune aprobarii si lanseaza comanda de piese pentru stocul de piese si necesarul solicitat de service;
  • Gestioneaza intregul proces de vanzare piese schimb si accesorii catre clienti, urmareste ofertele transmise si se preocupa pentru realizarea vanzarii;
  • Raspunde de implementarea tuturor schimbarilor de coduri pentru piese de schimp, introducerea acestora in baza de date;
  • Isi organizeaza activitatea in asa fel incat aprovizionarea cu piese de schimb sa fie optima;
  • Urmareste incasarea facturilor efectuate pentru vanzarile de piese / componente;
  • Intocmeste analize periodice si previziuni cu privire la activitatea de aprovizionare cu piese de schimb / accesorii / componente;
  • Participa la campaniile de promovare;
  • Respecta procedurile de lucru si politicile companiei;
  • Cerintele postului (extrase) :

  • Studii tehnice medii ( superioare reprezinta un avantaj );
  • Experienta in domeniu de minim 2 ani;
  • Cunoasterea produselor comercializate si a pietei auto;
  • Cunostinte temeinice de operare pe calculator;
  • Limba engleza, cel putin nivel mediu;
  • Atitudine pozitiva, responsabil in realizarea sarcinilor;
  • Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
  • Orientare spre client;
  • Capacitate de analiza si previziune;
  • Caracter organizat, disciplinat, loial, integru;
  • Rezistenta la stres si spirit de echipa;
  • Dorinta de invatare, perfectionare si imbunatatire a performanelor profesionale.
  • Oferta postului :

  • salariu fix, tichete de masa, bonus in functie de performanta;
  • participare la cursuri de perfectionare;
  • conditii moderne de lucru;
  • Pentru a aplica, trimiteti e-mail cu CV la

    resurse.umane radacini.ro