Administrator retea it
ORIENT CERAMIC S.R.L.
Romania
7 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Orient Ceramic angajeaza pebtru sediul din Constanta Administrator retea IT .

Cerinte :

  • Studii superioare de specialitate (inginer IT, tehnician tehnica de calcul, administrator retea calculatoare, analist-
  • programator) plus experienta minim 3 ani in administrarea retelelor de calculatoare.

  • Experienta in sistemele de operare pentru server (Windows Server, Linux Ubuntu, Debian, RedHat).
  • Cunostinte temeinice privind instalarea si depanarea echipamentelor IT.
  • Experienta in intretinerea statiilor de lucru .
  • Cunostinte in utilizarea si gestionarea programelor de suport remote.
  • Cunostinte in retele pentru supraveghere video CCTV si IP.
  • Abilitati de comunicare si lucru în echipa, atitudine proactiva, dinamism, responsabilitate.
  • Capacitate de organizare si de coordonare a gestiunii materiale IT.
  • Permis de conducere auto minim categoria B.
  • Descrierea jobului

  • Instaleaza / configureaza pachete software, periferice, sistem supraveghere video si rezolva eventualele incidente tehnice.
  • Intretinerea sistemelor de operare Windows, iOS, Android.
  • Administrarea gestiunii IT.
  • Ofera solutii tehnice la problemele care apar.
  • Administrare retele de date implementare, depanare, upgradare.
  • Administrare centrale telefonice si retele de telefonie si fax implementare, depanare, upgradare.
  • Administrarea retelelor de supraveghere video CCTV si IP - implementare si montaj, depanare, upgradare.
  • Evidenta planurilor de retea, a elementelor active a retelelor si evidenta statiilor de lucru.
  • Gestionarea sistemelor informationale existente din punct de vedere al securitatii datelor - back-up si control accesare.
  • Mentine in buna functionare statiile de lucru, rezolva diverse probleme de soft / hard .
  • Beneficii :

  • Salariu atractiv;
  • Posibilitate de dezvoltare profesionala si personala;
  • Climat de lucru placut.
  • ORIENT CERAMIC S.R.L. 3 anunțuri active

    Nivel carieră

  • Mid-Level (2-5 ani)
  • IT Software
  • Transport / Distributie
  • Specialisti / Tehnicieni
  • Comert / Retail
  • Transport / Logistica / Import - Export
  • Media / Internet
  • IT / Telecom
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite