Social Media Specialist / Marketing and project manager
SC NYMPHA CLOTHING SRL
Romania
33 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare într-un domeniu relevant (Marketing, PR, Management, Administraţie, Finanțe);
  • Experiență de minim 1 an într-un domeniu relevant (Marketing, Vânzări, PR);
  • Cunostinte limba engleza la nivel avansat;
  • Experienta de lucru cu rețele de social media si gestionarea campaniilor platite (Facebook,Instagram, Snapchat);
  • Cunostinte foarte bune de MS Office(Word, Excel);
  • Abilități de creativitate în dezvoltare și lansare campanii de marketing;
  • Abilitati foarte bune de comunicare si copywriting;
  • Capacitatea de analiza a datelor si de research;
  • Experiență în marketing digital (Social Media, Web Analytics)

    Experienta in editarea grafica constituie un avantaj (Photoshop sau alt software)

    Descrierea jobului

  • Gestionarea conturilor de pe retelele sociale (Facebook, Instagram, Twitter);
  • Concepere campanii - implementarea si optimizarea lor : (Facebook Ads, Insta Ads), A-B Testing, Email Marketing, Content Marketing, Social Media, Copywriting și Web Analytics, Youtube Ads
  • Crearea strategiei de comunicare in social media, declinarea in tactici si implementarea acestora;
  • Crearea de continut relevant pentru publicul tinta (research, construirea mesajelor - Creative concept si copywriting atat pentru campanii cat si alte actiuni de marketing)
  • Coordonarea campaniilor cu influenceri;
  • Coordonarea si analiza rezultatelor livrate de catre parteneri astfel incat sa evaluam si sa imbunatatim campaniile existete (Refferal, Social);
  • Analizare si decizii pe baza rezultatelor obtinute (rata de conversie, inscriere la newsletter, engagement etc).
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite