Sef departament Marketing on-line
Clarismart Consulting SRL
Romania
12 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare
  • Experienta intr-un post similar
  • Intelegere a sistemelor tehnice (magento e-commerce), SEO / SEA, Social Media
  • Cunostinte pentru implementarea si executia campaniilor de marketing de tip multichannel
  • Abilitati de lucru in echipa
  • Abilitati de coordonare;
  • Orientare spre rezultate;
  • Abilitati de comunicare si relationare;
  • Abilitati de negociere, persuasiune;
  • Gandire strategica si analitica;
  • Constinciozitate;
  • Descrierea jobului

  • Coordonare furnizori de Facebook ads si Google Adwords
  • Analize si segmentare bazate pe informatiile din Gogole Analytics si a sistemului E-commerce.
  • Realizarea de campanii de newslettere.
  • Coordonare furnizori content (intern & extern),
  • Coordonare interna SEO
  • Colaborare interna cu departamentul de customer care (coordonare activitati intre marketing si call center),
  • Achizitie si coordonare blogeri externi,
  • Diverse colaborari de marketing (Pr, fashion bloger...)
  • Responsabil cu optimizarile SEO (organic), responsabil cu partile organice a Facebook, si Instagram. coordonare si optimizare newslettere.
  • Comunicare si coordonare afiliati, canale alternative de vinzare (emag marketplace...)
  • Beneficii

  • salariu atractiv
  • posibilitate de dezvoltare profesionala intr- o companie in plina ascensiune
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite