Absolventi IPB fara experienta pentru operare CNC
EJOBS GROUP
Romania
9 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

CERINŢELE POSTULUI :

  • Disponibilitate de lucru in 3 schimburi;
  • Student Institut Politehnic Bucuresti sau absolvent / student Master
  • Cunoştinţe : tehnice teoretice solide, proceduri specifice de lucru şi ordinea de execuţie a acestora, tipuri şi parametri funcţionali ai utilajelor şi sdv-
  • urilor, documentaţia tehnică a acestora.

  • Deprinderi : analiză şi atenţie la detalii, capacitatea de a sesiza defectele, lucrul în echipă, îndemânare, precizie, rigurozitate, perseverenţă, folosirea terminologiei de specialitate, deţinerea abilităţilor fizice necesare îndeplinirii atribuţiilor din prezenta fişă.
  • Alte cerinţe : responsabilitate,echilibru şi stăpânire de sine, corectitudine, capacitate de lucru în condiţii de stres, preocupare pentru perfecţionarea pregătirii profesionale.
  • Nu este necesara experienta; se ofera instruire profesionala corespunzatoare;
  • Posibilitatea de promovare in cadrul companiei
  • Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu

    Descrierea jobului

    ATRIBUTII SI RESPONSABILITATI

  • se informează permanent şi îşi însuşeşte parametrii şi normele tehnice de realizare a lucrărilor, tipurile şi parametrii funcţionali ai utilajelor, tipurile de lucrări, materiile prime şi materialele de bază folosite;
  • cunoaşte modul de programare şi funcţionare a utilajelor cu comandă numerică, echipamentelor, sculelor, dispozitivelor şi verificatoarelor utilizate;
  • interpretează şi citeşte dimensiunile cotate într-un desen de ansamblu sau de execuţie;
  • urmăreşte permanent aplicarea parametrilor de calitate impuşi prin procedurile specifice sau prin instrucţiunile tehnologice;
  • consemnează eventualele neconcordanţe-neconformităţi de ordin calitativ sau de timp de preluare-prelucrare-predare şi de raportare a activităţii;
  • pregăteşte utilajele, instalaţiile şi echipamentele la sfârşitul schimbului de lucru corespunzător instrucţiunilor de lucru, în vederea continuării în schimbul următor a lucrărilor şi operaţiilor planificate pentru execuţie;
  • identifică necesarul de instruire propriu în funcţie de cerinţele şi domeniul de activitate al societăţii;
  • identifică şi participă la diverse forme de pregătire profesională (cursuri, seminarii etc.) pentru dobândirea de noi cunoştinţe în funţie de necesităţile de instruire identificate.
  • remediază atunci când este competent sau raportează defecţiunile / disfuncţionalităţile constatate personalului de întreţinere reparaţii în vederea remedierii;
  • consemnează la sfârşitul turei starea tehnică a utilajului;
  • verifică cu etaloane, la microscop, sau direct vizual - calitatea suprafeţelor prelucrate, conform instrucţiunilor tehnologice;
  • verifică cu verificatoare specifice cotele pieselor prelucrate comparându-le cu cele înscrise în documentaţie.
  • Locația jobului

    Calea Vitan 55-59, București 031282, România

  • Entry-Level (
  • Mid-Level (2-5 ani)
  • Productie
  • Personal calificat
  • Service / Reparatii
  • Auto / Echipamente
  • Cercetare - dezvoltare
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite