Arhivist
Rompetrol (KMG International)
Romania
9 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent al studiilor de specialitate din domeniul arhivistic;
  • Experienta in domeniul arhivistic de cel putin 2 ani;
  • Experienta in mentinerea legaturii cu Arhivele Nationale;
  • Cunostinte medii de MS Office- Excel;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu-conversational;
  • Disponibilitate la deplasari;
  • Capacitate de organizare si planificare.
  • Descrierea jobului

    Scopul postului : Claseaza si arhiveaza documentele companiei in vederea pastrarii lor in conformitate cu normele metodologice emise de Arhivele de Stat.

    Responsabilitati

  • Organizeaza documentele din arhiva companiei pentru mentinerea in conditii cat mai bune pentru o perioada indelungata de timp;
  • Preda, pe baza de proces verbal de predare primire, documentele din arhiva catre angajatii care le solicita;
  • Triaza documentele in functie de departament / companii;
  • Aplica si respecta legea arhivelor si actioneaza conform cerintelor la nivel de Grup;
  • Furnizeaza in scris, la cerere, personalului datele solicitate din documentele arhivate;
  • Raspunde de mentinerea relatiei cu furnizorii externi.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite