Suport tehnic telecomunicatii (level2-3)
RCS & RDS
Romania
11 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent studii tehnice (student in an terminal) sau certificari / cursuri networking (CCNA reprezinta un avantaj);
  • Cunostinte teoretice si practice despre functionarea protocoalelor TCP / IP, PPPoE;
  • Cunostinte de baza despre retele (nivele OSI si raportarea lor asupra echipamentelor de retea, VLanuri, organizarea DNS, RIPE);
  • Cunostinte minime linux (ping / traceroute, tcpdump, telnet, ssh, whois, mtr);
  • Abilitati foarte bune de identificare si rezolvare probleme;
  • Abilitati foarte bune de comunicare;
  • Atitudine proactiva si orientata catre client;
  • Limba engleza fluent : scris si vorbit.

    Disponibilitatea de a lucra in schimburi.

    Descrierea jobului

  • Preluarea / rezolvarea problemelor tehnice intampinate de clienti;
  • Monitorizare (verifica parametrii de functionare ai retelei / echipamentelor de acces si problemele aparute);
  • Routare statica, subnetare;
  • Escaladarea problemelor care nu tin de competenta departamentului;
  • Troubleshooting pentru situatiile aparute in reteaua Rcs&Rds ( Ip / MPLS, nivel II, escaladare de la suport);
  • Administrare servere;
  • Ocazional comunicarea cu clientii.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite