Responsabil Calitate Client
Manpower Romania
Romania
9 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Cunostinte de software de gestiune a instrumentelor de control, de masurare si incercari;
  • Stapanirea metodelor de etalonare, verificare si calibrare a sistemului intern de masurare;
  • Cunoasterea metodelor de verificare si etalonare (subler, micrometru, comparator, calibre);
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Studii superioare tehnice;
  • Experienta practica de minimum 1 ani in domeniul industriei auto / calitate;
  • Cunostinte avansate de limba engleza si franceza.
  • Descrierea jobului

  • Participa la dezvoltarea produsului / procesului, atat la demaraj cat si la modificarile ulterioare;
  • Participa activ la elaborarea documentelor necesare in faza de dezvoltare (ex.PFMEA, PDC, game, rapoarte);
  • Valideaza dosarele de PPAP si EI, furnizori de rang N-1;
  • Asigura interfata relationala cu clientul pe toata perioada si comunicarea raportarilor cerute de acesta;
  • Asigura suport tehnic de specialitate si coordoneaza toate activitatile necesare pana la eradicarea oricaror neconformitati sau derive aparute in proces fiind garantul calitatii percepute de client;
  • Efectueaza auditurile produs / proces in conformitate cu procedurile aplicabile sau de cate ori considera ca este necesar pentru stoparea sau remedierea unor derive constatate in proces;
  • Utilizeaza metodologia 8D sau alte instrumente specifice pentru tratarea reclamatiilor de la client;
  • Asigura suportul tehnic de specialitate si coordoneaza toate activitatile necesare pentru a realiza protectia clientului.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite