Economist
Adecco Resurse Umane Timisoara
Romania
23 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Adecco Permanent Placement Timisoara recruteaza pentru unul dintre clientii sai, o companie multinationala, un Economist.

Candidatul ideal :

  • Studii superioare in domeniul economic;
  • Experienta relevanta pe o pozitie similara (minim 3 ani);
  • Cunostinte de MS Office, in special Excel;
  • Persoana analitica, atitudine proactiva, spirit de echipa;
  • Abilitati de organizare, planificare și prioritizare a sarcinilor;
  • Persoana dinamica, organizata, responsabila, adaptabila la situatii noi;
  • Capacitatea de a respecta termenele limita;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Limba engleaza-nivel avansat;
  • Cunoasterea programului de contabilitate WinMentor
  • Responsabilitati :

  • Evidenta si operarea documentelor aferente achizitiilor de materii prime, materiale si servicii;
  • Mentine relatii cu diferiti furnizori;
  • Emitere facturi pentru clienti;
  • Verificare solduri clienti si furnizori;
  • Participa la inventarierea patrimoniului si inregistreaza rezultatele acestuia in programul de contabilitate;
  • Urmarirea bugetelor pe diferite centre de cost;
  • Intocmirea raportului de productie;
  • Urmarirea costului produselor finite;
  • Intocmeste situatii contabile specific;
  • Colaboreaza direct cu departamentele Achizitii si Magazie;
  • Intocmeste rapoarte periodice catre management;
  • Arhivarea documentele financiar-contabile;
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite