CONSULTANT TEHNIC - AGENT VANZARI
DIAMET SRL
Romania
10 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare de profil tehnic finalizate;
  • experienta de minim 2 ani intr-un post similar din vanzari;
  • capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie;
  • personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
  • cunostinte avansate de limba engleza;
  • cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet);
  • permis de conducere categoria B.
  • Descrierea jobului

  • Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
  • prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
  • urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
  • participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora.
  • stabileste si participa la intalnirile cu clientii si / sau cu furnizorii, intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor,redacteaza rapoartele si procesele-

    verbale dupa intalniri, intocmeste documentele comerciale,inregistreaza la zi miscarile de stocuri in fisele de magazie si le preda departamentului contabilitate)

  • asista directorul comercial la intalniri si negocieri;
  • Identificarea necesitatilor tehnologice ale clientului in concordanta cu produsele comercializate de firma noastra si participarea la testari

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite