Analist Laborator fizico-chimice (1 an) - Ploiesti
Bergenbier S.A.
Romania
9 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Efectuarea analizelor de laborator si asigurarea controlului de calitate in toate etapele procesului tehnologic.

  • Absolvent studii medii profil industrie alimentare, biochimie, chimie-fizica;
  • Minim 1 an experienta intr-un laborator similar;
  • Experienta de operare PC nivel incepator / mediu
  • Cunostinte generale despre functionarea aparaturii de laborator;
  • Cunostinte de chime / biochimie / fizica / microbiologie pentru efectuarea analizelor fizico-chimice;
  • Cunostinte de limba engleza nivel mediu / avansat - avantaj;
  • Abilitati de analiza si sinteza , rezolvare probleme și luare de decizii;
  • Abilitati de comunicare si adaptare;
  • Atentie la detalii;
  • Spirit de echipa.
  • Descrierea jobului

  • Efectuarea analizelor de laborator in conformitate cu planul de esantionare si cu metodele standard de analiza, interpretarea rezultatelor si asigurarea transmiterii lor in timp util;
  • Identifica si raporteaza neconformitatile sau potentialele neconformitati catre Seful de Sectie Calitate, ingineri tehnologi, serviciul intretinere, cat si pe ceilalti colegii analisti de laborator de pe schimb / schimburi;
  • Receptionarea instructiunilor de la schimbul anterior si transmiterea instructiunilor catre schimbul urmator;
  • Verificarea si calibrarea echipamentelor specifice de laborator conform planului de calibrare si verificare.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite