Specialist Resurse Umane
Michelin Romania
Romania
25 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare
  • Experienta de minim 5 ani in domeniul Resurselor Umane
  • Cunostinte foarte bune de legislatia muncii
  • Cunoastere programe Payroll, Revisal
  • Experienta in aplicarea Legii Pensiilor, inclusiv pentru locuri de munca incadrate in grupele I si II
  • Curs Inspector Resurse Umane
  • Abilitati foarte bune de oprerare PC MS Office
  • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare
  • Cunoasterea limbii Engleze si / sau Franceze nivel conversational constituie avantaj
  • Descrierea jobului

  • Urmareste si aplica prevederile legale in domeniul relatiilor de munca
  • Realizeaza formalitatile de angajare pentru noii salariati
  • Asigura completarea dosarelor de Personal in conformitate cu legislatia in vigoare
  • Se asigura de completarea corecta a contractelor de munca, deciziilor si actelor aditionale si de transmiterea in intervalul de timp impus de lege catre operatorul Revisal
  • Ofera suport angajatilor in diferite activitati administrative in domeniul Resurselor Umane (integrare, intocmire documente necesare pentru calcul salarial, adeverinte)
  • Intocmeste dosarele pentru pensionarea salariatilor care indeplinesc conditiile legale de pensionare
  • Intocmeste si elibereaza adeverinte pentru fostii salariati.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite