Contabil
SC ORENSTEIN, OSTRO & ASS 2002 SRL
Romania
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Ne cautam un(o) coleg(a) in echipa de contabilitate a firmei noastre care doreste sa avanseze in profesia contabila pana la cel mai inalt nivel.

Candidatul ideal :

  • Absolvent de studii superioare contabilitate; se accepta si absolvent(a) de liceu economic cu mai multi ani experienta;
  • Experienta de minim 1 an;
  • Bune cunostinte de operare PC (MS Office WORD, EXCEL);
  • Cunostinte de limba engleza la nivel avansat - este necesar sa comunice cu persoane care nu stiu lb. romana;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare, sa fie o persoana dinamica si responsabila.
  • Descrierea jobului

  • Tinerea evidentei financiar contabile pentru activitatea clientilor (societati comerciale si ONG), la sediul nostru;
  • Generarea si depunerea declaratiilor statutare catre organele abilitate;
  • Pregatirea de rapoarte si situatii solicitate de catre clienti;
  • Interfatarea si comunicarea cu administratiile financiare;
  • Consultanta economico-financiara pentru clienti.
  • Postul este pentru perioada nedeterminata, full-time.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite